Başarı Okulu adlı eser 2006’da Öğrencilik Mesleğinde Başarı adıyla kaleme alınmış, Mihenk Yayınlarından Başarı Okulu adıyla 3. baskısını yapmıştır. Öğrenciliğe ilginç bir açıdan bakmayı öngören kitap öğrenciler için rehberlik niteliği taşımaktadır.

Kitabin arka kapak yazisi

Genç bir adam çiftlige is basvurusunda bulundu. Çiftligin sahibi ona özelliklerini sordugunda genç adam sadece bir tek sey söyledi:

 

“Rüzgâr estiginde uyuyabilirim.”

 

Bu cümle çiftligin sahibini sasirtmakla birlikte kafasini da karistirdi. “Nasil yani? Benim uyuyan degil çalisan adama ihtiyacim var.” diye düsünse de adamin tarzini merak da ettigi için ise almaya karar verdi.  

Birkaç gün sonra yasli çiftlik sahibi ve karisi gecenin bir yarisi yataklarindan firladilar. Disarida müthis bir firtina vardi. Rüzgâr o kadar sert esiyordu ki agaçlar sanki yerlerinden sökülecek gibi savruluyordu. Daha önceden tecrübeli olduklari için her yeri kontrol etmeye basladilar. Pencere ve kapilarin kepenkleri sikica kapatilmis ve kancalari takiliydi. Kalin agaç kütükleri sira sira söminenin yanina dizilmisti. Bahçe tariminda kullandiklari aletler düzenli bir sekilde hangara yerlestirilmisti. Traktör de garaja çekilmis piril piril duruyordu. Ahirin kapisi da düzgün bir biçimde kapali ve hayvanlar güvendeydi. Genç adam ise onca firtinaya rüzgara ragmen kulübesinde misil misil uyuyordu. Iste o an genç adamin “rüzgâr estiginde uyuyabilirim” sözünü hatirladi ve ne demek istedigini anladi.

 

Elinizdeki kitap; okul hayatinin aslinda hayat okulunun bir provasi oldugunu gösteren örnek olaylardan ve metotlardan olusuyor. Amaci ise yasaminizin rüzgarlari siddetli estiginde gönül rahatligiyla uyuyor olmanizi saglamak.

Not: Okuyucu yorumlarini incelemek için: http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=111770

Start typing and press Enter to search