Yazarın 5. kitabı olup 2010 Kasım’ında çıkmıştır. İçerik olarak adından da anlaşılacağı üzere kişisel gelişim konulu bir öğreti kitabıdır. İnsanlara bazı değerleri yitirmeden gelişimin bir yolculuk olduğunu ifade eden kitap başucu niteliğinde olmaya adaydır.
Kitabin arka kapak yazisi

Pers hükümdari iki mahkûmu ölümle cezalandirir. Mahkûmlardan biri hükümdara eger canini bagislarsa çok sevdigi atina 1 yilda uçmayi ögretecegini söyler. Bu vaat karsisinda sasiran hükümdar mahkûmun canini 1 yil için bagislar. Ölüme gitmekte olan mahkûm digerine ümitsizce atlarin uçamayacagini ve yalnizca kaçinilmaz sonu geciktirdigini söyler. Ardindan söyle bir cevap alir:

– Dogru. Ancak kendime 1 yil içinde sirasiyla gerçeklesme ihtimali olan 4 özgürlük sansi veriyorum. Birincisi hükümdar ölebilir. Ikincisi at ölebilir. Üçüncüsü ben ölebilirim. Dördüncüsü belki at uçmayi ögrenebilir.

Umut, insan hayatinda bazen her seydir. Bazen de çok az sey. Ancak su bir gerçek ki “Umut” bir kapidir. Yasamak istediginiz hayata açilan bir kapidir. Onu hiçbir zaman kaybetmek istemezsiniz.  Elinizdeki kitapta; bu kapiyi araladiginizda basariyi, sagligi, mutlulugu, mükemmel iletisimi ve hayata dair birçok güzelligi görme imkâni bulacaksiniz.

Not: Okuyucu yorumlarini incelemek için: http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=569878

Start typing and press Enter to search